2026-06-22 10:56:33 - TESTÜLETI ÜLÉS ANYAGA
Hőségriasztás
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ (BM OKF GEK) Kéményseprő-ipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezet kéményseprő mestereket, szakmunkásokat és betanított munkásokat keres.
Értesítjük a Tisztelt Lakosságot, hogy szabadság miatt a fogászati rendelés mindkét rendelőben szünetel 2026.06.17-2026.06.19-ig.
Városunkba egy sebességmérő kamera kerül telepítésére, helyszínének kiválasztására a lakosság segítségét kérjük. A jelölt helyszíneken átépítésre, felújításra is sor kerül - az átépítéssel járó útfelújításról csatoljuk a helyszínrajzokat, melyek alapján kérjük, hogy szavazatuk leadásakor ezt az állapotot vegyék figyelembe.
A szavazás határideje: 2026. június 22.
A szavazás névtelen, személyes adatokat nem rögzít.
Szavazni az alábbi linken elérhető ürlapon lehet:
Felhívjuk a Tisztelt Lakosság figyelmét, hogy az E.ON megbízásából a Bakonyi Fakitermelő Bt. munkatársai galyazási munkákat végeznek a kis és középfeszültségű elektromos hálózatokon.
Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosokat, hogy 2026.június 01-én 8:30-11:00 óra között várja az ügyfeleket a Kormányablakbusz a Polgármesteri Hivatal előtt.
A Bartók Béla Művelődési Ház nevében figyelmükbe ajánljuk a közelgő programokat.
Tisztelt Lakosok és Vállalkozók!
A Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztály Hulladékgazdálkodási Osztálya (2800 Tatabánya, Fő tér 4., tel.: +3634 795- 170, e-mail: hulladekgazdalkodas@komarom.gov.hu) előzetes adatgyűjtést végez az Ausztriából származó kőzetanyagok hazai felhasználásának lehetséges területi érintettségéről.
Ács, 2026. május 14. – A tervek szerint augusztusban kezdi meg próbaüzemét az ácsi katódanyaggyár – jelentette be a BAMO Technology Hungary Kft. közkapcsolati igazgatója az ácsi munkabizottság legutóbbi ülésén. Folyamatosan toborozzák helyből a munkatársakat, jövő év végéig a létszám elérheti a 300 főt. A többek között a BMW számára is gyártó üzem szél-és napenergiából származó zöldenergiát is használ majd a működéséhez, ezzel az éves energiafelhasználás akár 20 százalékát is fedezve. A helyi közösség életébe is egyre jobban bekapcsolódik a BAMO, május 19-én, kedden például reggelivel várja a biciklivel közlekedő ácsiakat.