318/2010 2010.12.17.

Téma: Működési célú hitel felvétele
Előterjesztő: Lakatos Béla polgármester

318/2010.(12.17.) sz. határozat

Ács Város Önkormányzatának Képviselő-testülete felhatalmazza Lakatos Béla polgármestert, hogy jegyzői ellenjegyzés mellett, a 2010. évi költségvetés bevételei és kiadásai különbségéből adódó likviditási problémáinak áthidalására, éven belüli lejáratú működési célú hitelt vegyen fel a Pannon Takarékszövetkezet Ácsi Fiókjától.
A működési célú hitel – összege: 20.000.000,- Ft, azaz húszmillió forint.
A hitel felvételének időpontja: 2010. december 21.
Ács Város Önkormányzatának Képviselő-testülete kötelezettséget vállal arra, hogy a hitel futamideje alatt, a 2011. évi költségvetésben, a hitel összegét és járulékos költségeit – kamat: 3 havi Bubor + 3 % kamatláb, kezelési költség: évi 0,3 % - betervezi és jóváhagyja, minden más működési kiadást megelőzően.
A hitel biztosítéka Ács Város Önkormányzat tulajdonában álló, ácsi 22 hrsz-ú, Ács, Óvodaköz 1. sz. alatti (Egészségház) ingatlan jelzáloga. A jelzálog jogosultja a Pannon Takarékszövetkezet.
A Képviselő-testület megbízza Lakatos Béla polgármestert és dr. Malomsoki István jegyzőt a hitelszerződés aláírására.
Határidő: 2010. december 21.
Felelős: Lakatos Béla polgármester, dr. Malomsoki István jegyző”

Ács, 2010. december 17.

Dr. Malomsoki István s.k. Lakatos Béla s.k.
jegyző polgármester

2010.12.21.