51/2011 2011.03.03.

Járóbeteg szakellátás és beutalási rend változtatásának kezdeményezése

51/2011.(III.03.) sz. határozat
Ács Város Önkormányzatának Képviselő-testülete ellátási érdekből, Ács város lakosságának az egyes egészségügyi szakellátásokhoz való hozzájutásának javítása és egyben megfelelő orvosi ellátása érdekében kezdeményezi a Komárom-Esztergom Megyei, a Győr-Moson-Sopron Megyei, valamint a Fejér Megyei Önkormányzatoknál – mint fenntartóknál – , hogy Ács város a járóbeteg szakellátás és a beutalási rend tekintetében az alábbi ellátásokat tekintve kerüljön át a Fejér Megyei Önkormányzat fenntartásában működő székesfehérvári Szent György Kórház, illetve a veszprémi Csolnoki Ferenc Kórház Zrt.-től, valamint a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat fenntartásában lévő Vaszary Kolos Kórháztól, a Győr-Sopron-Moson Megyei Önkormányzat fenntartásában lévő Petz Aladár Megyei Oktató Kórházhoz:
csecsemő-gyermek kardiológia, gyermek gasztroenterológia, fejlődésneurológia, foniátria, andrológia, gyermekfogászat, MRI, gyermek neurológia, EEG, ENG, nőgyógyászati UH, Cytológia, gyermek endokrinológia (diabetes).
Határidő: folyamatos
Felelős: Lakatos Béla polgármester, Dr. Malomsoki István jegyző”