97/2011 2011.03.24.

Egyebek – A 7/2011.(III.09.) BM rendelet szerinti iskolai és utánpótlás sport infrastruktúrafejlesztés, felújítás pályázaton való részvétel

Ács Város Képviselő-testülete a sportról szóló, 2004. évi I. törvény szerint ellátja a helyi önkormányzati feladatokat a következők szerint:
1. meghatározza a helyi sportfejlesztési koncepciót, gondoskodik annak végrehajtásáról,
2. együttműködik a helyi sportszervezetekkel: Kinizsi SE
3. fenntartja és működteti a tulajodonát képező sportlétesítményeket: Kinizsi SE; Városi Sportcsarnok; Gárdonyi Géza Általános Iskola, Szakiskola, Óvoda és Bölcsőde tornatermei,
4. megteremti a Gárdonyi Géza Általános Iskola, Szakiskola, Óvoda és Bölcsőde iskolai testnevelési és sporttevékenysége gyakorlásának feltételeit,
5. biztosítja az önkormányzati iskolai sportkörök: kézilabda és labdarúgás szakágaiban, a működéshez szükséges feltételeket.
Az önkormányzat 2011. évi költségvetési rendeletében, a sporttal összefüggő, tervezett kiadása sportlétesítmények működtetése, fejlesztése: 12.856.000 Ft. A képviselő-testület 5/2011. (I.27.) sz. határozata alapján az ácsi Kinizsi Sport Club működését 6.000.000 Ft összegben támogatja.
2011. évi összes tervezett kiadás: 18.856.000 Ft.
Felelős: Lakatos Béla polgármester, Dr. Malomsoki István jegyző
Határidő: azonnal