136/2011 2011.04.28.

Kft. alapító okiratának elfogadása

136/2011.(IV.28.) sz. határozat
Ács Város Önkormányzatának Képviselő-testülete elhatározza, hogy Ács Városfejlesztési és Közszolgáltatási Kft. elnevezéssel kizárólagos önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságot (Kft.-t) alapít az alábbiak szerint:
• A társaság székhelye: 2941 Ács, Gyár u. 23.
• A társaság első ügyvezetője Bakai István, akit az alapító 2011. május 1. napjától kezdve határozatlan időre választ meg.
• A gazdasági társaság az ügyvezetőt munkaviszony keretében foglalkoztatja havi bruttó 250.000 Ft munkabérért.
• A társaságot az alapító legalább 1.000.000 Ft készpénzzel alapítja.
• A gazdasági társaság fő tevékenységi köre: saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése.
• Az egyéb tevékenységi körökre a polgármester és a Kft. ügyvezetője tesz javaslatot és azok adóhivatali bejelentését is intézi az önkormányzat jóváhagyása alapján.
• A GESZ nyilvántartásaiban szereplő gépeket (traktor, fűnyíró, stb.) az alapító használatba, határozatlan időre átadja a társaság részére, külön szerződés alapján.
Ács Város Önkormányzatának képviselő-testülete a gazdasági társaság alapító okiratát megtárgyalta és a melléklet szerint elfogadja.
Felelős: Lakatos Béla polgármester
Határidő: folyamatos”