48/2007 2007.03.29.

Közbeszerzési Terv elfogadása

Ács Nagyközség Képviselő-testület támogatja a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács által meghirdetett az Ács Nagyközség Önkormányzat törzsvagyonába tartozó Ifjúság és Deák utca burkolatának felújítása projekt tárgyú pályázat benyújtását. A projektelem megvalósulása érdekében végzett tevékenységek a következők: burkolaterősítés, profiljavítás (műszaki előkészítés: kátyúzás, repedésjavítás, szükség esetén profilmarás), forgalmi sáv növelését nem eredményező burkolatszélesítés (pályaszerkezet kiépítés kopóréteg nélkül), közműaknák szintbeemelése.
A Képviselő- testület döntésének legfőbb indoka, hogy a fenti önkormányzati tulajdonú Ifjúság és Deák utcák nagy személy- és tehergépjármű forgalmat bonyolítanak le, összeköti a két településrészt. Nevezett utcák egybefüggő hálózati elemre vonatkoznak, így a folyamatosság biztosítva van.
A felújítás összértéke 2007. évben 12.069.132.-Ft, amelyből saját erő 50%: nettó összege 5.028.805.-Ft, a vissza nem térítendő ÁFA összege 1.005.761.-Ft, a támogatási összeg 50 %: nettó összege 5.028.805.-Ft, a vissza nem térítendő ÁFA összege 1.005.761.-Ft.
Az önkormányzat a pályázati önrészt a 2007. évi költségvetésének a közutak felújítása, kiadása terhére 7.500.000.-Ft összegben megállapított eredeti előirányzatból biztosítja.
A képviselő-testület továbbá kötelezettséget vállal arra, hogy a felújítandó burkolt útszakaszhoz kapcsolódó árkok megfelelő állapotát rendszeres tisztítással, folyamatos, közhasznú dolgozók által végzett karbantartással megőrzi.
Felhatalmazza a polgármestert a saját forrás biztosításával kapcsolatos intézkedések és nyilatkozatok megtételére.

2007.04.15.