233/2012 2012.10.15.

BURSA ösztöndíj pályázathoz csatlakozás

233/2012.(X.15. sz. határozat

Ács Város Önkormányzatának Képviselo-testülete döntött arról, hogy 2013. évben is csatlakozik a hátrányos helyzetu, szociálisan rászoruló fiatalok felsofokú tanulmányainak támogatását segíto Bursa Hungarica Felsooktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázathoz.
A Képviselo-testület megbízza a polgármestert a részvételhez szükséges nyilatkozat aláírásával, annak az Emberi Eroforrás Támogatáskezelo részére való eljuttatásával.

A pályázati felhívásokat közzétételre elfogadja és a helyben szokásos módon közzé teszi.

A Képviselo-testület határozott arról, hogy az Oktatási, Muvelodési és Sportbizottság – a Családsegíto és Egészségügyi Bizottság véleményének figyelembe vételével - a beérkezett pályázatokat elbírálja, a döntéseket a Támogatáskezelo által megadott internet címen és rendszerben rögzíti.

Az ösztöndíjak fedezetéül a képviselo-testület a 2013. évi költségvetésben 2.000.000,- Ft összeget különít el, amelyet a 2013. évi költségvetésével együtt fogad el.
Határido: Folyamatos
Felelos: Lakatos Béla polgármester