247/2012 2012.10.25.

Köztisztviselok teljesítménykövetelményei

247/2012.(X.25.) sz. határozat
Ács Város Önkormányzati Képviselo-testülete a köztisztviselok teljesítmény-követelményei alapját képezo 2012. évi kiemelt célokat az alábbiakban határozza meg:

Átfogó célok
• A 2012. évi önkormányzati költségvetés szigorú, fegyelmezett betartása és végrehajtása, további forrás és megtakarítási lehetoségek feltárása.
• A törvényes és hatékony muködés érdekében az önkormányzat által fenntartott költségvetési szervek gazdálkodásának fokozott és rendszeres ellenorzése.
• A köztisztviselok szakmai munkájukkal folyamatosan járuljanak hozzá az önkormányzat, hivatali célok, programok, tervek, feladatok, fejlesztések eredményes, hatékony végrehajtásához.
• A köztisztviseloket a segítokész, szolgáltatásorientált magatartás jellemezze, az ügyféli jogok érvényre juttatását folyamatosan elotérbe helyezve.

Tevékenységi és funkcionális célok
• A település gazdasági fejlodésének ösztönzése, vállalkozásélénkítés foglalkoztatási helyzet javítása. A település hosszú távú, átfogó fejlesztésének célkituzése, elérése.
• Az önkormányzat muködéséhez szükséges pénzeszközök megfelelo biztosítása, hatékony felhasználása, a fizeto- és hitelképesség megorzése érdekében.
• Az intézmények finanszírozhatóságának biztosítása érdekében rendszeres és folyamatos információáramlás megteremtése az intézmények és az önkormányzat között.
• Pályázati lehetoségek kihasználása, szükséges pénzügyi források kiegészítése.
• A hivatali belso folyamatok, valamint a szükséges változtatások folyamatos kezelése, fejlesztése, hatékony ügyfél tájékoztatás.
• A várható átszervezések kapcsán megfelelo információáramlás, az ebbol adódó feladatok végrehajtása reális határidok biztosítása.

Eseti célkituzések
• Felkészülés az önkormányzati rendszer és feladatok változásaira.

Határido: 2012. december 31., egyéni teljesítményértékelés
Felelos: Lakatos Béla polgármester, Dr. Malomsoki István jegyzo