100/2007 2007.05.24.

Oktatási-nevelési intézmények tájékoztatója

Ács Nagyközség Képviselő Testülete az oktatási-nevelési intézmények működésével kapcsolatban az alábbi döntést hozza:
- az önkormányzat a pedagógusoknak csak a törvény szerint kötelező és nem kötelező óraszámát támogatja, a plusz órákra fenntartói támogatást nem ad, az csak a Pedagógiai Program módosításával lehetséges. (A Gárdonyi Iskolában meghatározott órakeret: 1019, a Jókai Iskolában 290.)
- a Gárdonyi iskolában a negyedik évfolyamon összevonás keretében négy negyedik osztályból három lesz,
- a Gárdonyi Iskolában tanuló 5 fő jegespusztai, gyógypedagógust igénylő gyermek átkerül a Jókai Iskolába,
- a pedagógus-létszám a Gárdonyi Iskolában 46 fő, a Jókai Iskolában 14 fő,
- a szakiskolánál az elméleti oktató csak megbízási szerződés alapján foglalkoztatható a 2007/2008. tanévtől,
- az intézményeknél történő létszámcsökkentésre pályázat kerüljön benyújtásra,
- a két iskola között együttműködés szükséges az áttanítások megoldására pld. a 7 és 8. évfolyamon a kémia tekintetében.

2007.07.31.